LATO Z PTTK 2022

XXVII Turystyczne Lato z PTTK „Bezpieczne wakacje” 2022 jest organizowane wspólnie przez Oddział PTTK Ziemi Jaworskiej oraz klub Piast SMLW w Jaworze przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Jaworze oraz Urzędu Miasta   w Jaworze

Nasze wakacyjne propozycje jednodniowych pieszych rajdów adresowane są do wszystkich chętnych lubiących z plecakiem „pełnym przygód” wędrować szlakami turystycznymi  i bezdrożami Ziemi Jaworskiej. Propozycja nasza jest najtańszą formą aktywnej turystyki. Organizatorzy nie pobierają żadnego wpisowego. Uczestnicy pokrywają tylko (ewentualny)  koszt transportu na miejsce startu i powrót do Jawora oraz ewentualnych wstępów do zwiedzanych obiektów. Organizatorzy zapewniają przewodnika. Na każdej imprezie przeprowadzane będą gry  i zabawy terenowe oraz konkursy wiedzy  z nagrodami rzeczowymi. Każdy niepełnoletni uczestnik powinien posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w rajdzie, wycieczce lub uczestniczyć wraz  z dorosłym opiekunem.

W przypadku niesprzyjającej pogody impreza może być odwołana i przesunięta na inny
uzgodniony termin. Zgłoszenia uczestników oraz informacje o wycieczce (najpóźniej   7 dni przed  planowaną wycieczką)  przyjmuje  i  udziela  Oddział  PTTK  Ziemi  Jaworskiej w Jaworze ul. Legnicka 3   Tel. 795446266 (dyżury we wtorki od godz.16.00 do 18.00. Ponadto informacji udziela prezes Zarządu Oddziału –Leszek Drabczyk  Tel. 795 446 266  mail:  pttkjawor@o2.pl

Uczestnik  powinien posiadać ubiór dostosowany do  turystki   pieszej górskiej, a  zwłaszcza powinien być przygotowany na  zmiany pogody. Każdy uczestnik ubezpiecza się we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą składką na 2022 r. są ubezpieczeni od NNW w ERGO HESTIA. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania zgodnego z Kartą Turysty, przestrzegania przepisów RD, o ochronie przyrody.

Wycieczki przeznaczone są dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Jaworze i mają na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych, głównie Ziemi Jaworskiej.

Imprezy nie mają charakteru komercyjnego, odbywają się na zasadach samoorganizacji i są imprezami non- profit.

Liczba miejsc na poszczególnych wycieczkach ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Z nami masz możliwość spędzić wakacje i czas wolny  poznając atrakcyjne  zakątki    pięknej   Ziemi   Jaworskiej. ZAPRASZAMY!

Brak możliwości komentowania.