Rajd FAUNA 2022

36 Rajd FAUNA – ,,SALAMANDRA W KRAINIE WYGASŁYCH WULKANÓW’’

23.09. odbył się 36 Rajd Fauna, którego celem była popularyzacja oraz poznanie walorów krajoznawczych Pogórza Kaczawskiego, jak i popularyzacja rekreacji oraz turystyki. Komandorem rajdu był Henryk Gęsior.

W rajdzie uczestniczyło ok. 300 osób, młodzież wraz z opiekunami z SP nr 5 w Jaworze, z Gniewkowa, Lipy, Kaczorowa, Sadów Górnych, Bolkowa, Pogwizdowa oraz turyści indywidualni zrzeszeni w jaworskim Oddziale PTTK. Uczestnicy rajdu spotkali się na boisku Szkoły Podstawowej w Lipie, których na miejscu z przywitali p. dyrektor szkoły Izabela Drąg-Misiak, prezes Oddziału PTTK w Jaworze Leszek Drabczyk i zaproszeni goście, w tym Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab.

Dla uczestników rajdu przewidziane były następujące trasy:

I. Jawor – Paszowice – Siedmica – Nowa Wieś Mała – Lipa

II. Muchów – Muchówek – LipaIII. Kaczorów – Mysłów – Radzimowice – Lipa

IV. Sady Górne – Bolków – Gorzanowice – Jastrowiec – LipaV. Pogwizdów – Nowa Wieś Mała – Nowa Wieś Wielka – Lipa

VI. Lipa – Staw Olszowy – Wąwóz Lipa – Lipa

Nasz kolega, wędrowiec i miłośnik natury Robert Mazurek, zrobił pokaz wyposażenia swojego plecaka górskiego oraz powiedział na co należy zwrócić uwagę, pakując się na wyprawę.

Na boisku sportowym odbyły się konkursy wiedzy, sportowe, gry i zabawy:

– „Co wiesz o salamandrze?”

– „Wiem wszystko o Lipie i jej historii”

– Gry i zabawy sprawnościowe

– Konkursy niespodzianki.

Na scenie mogliśmy usłyszeć piosenki turystyczne w wykonaniu uczennic SP w Lipie, a tuż obok niej, zobaczyć wystawę prac plastycznych. Nie zabrakło pysznego ciasta, popcornu oraz przepysznych kiełbasek, a piękna słoneczna pogoda sprzyjała wędrowce i zabawom na świeżym powietrzu. Dziękujemy serdecznie opiekunom drużyn rajdowych, całej załodze SP w Lipie na czele z Panią Dyrektor, którzy wzorowo przygotowali imprezę i ponownie przyjęli nas w swoje gościnne progi!!!

Do zobaczenia za rok na następnym Rajdzie FAUNA!

Brak możliwości komentowania.